Używając depilacji tradycyjnymi metodami nie sposób jest otrzymać efektu tak gładkiej skóry jak po depilacji laserowej. Nawet najlepsze depilatory czy żyletki mają swoje wady – jest nimi przede wszystkim regularne odrastanie włosów, podrażnienia i zaczerwienienia. Aby raz na zawsze dać sobie spokój z codziennym goleniem i poniekąd utratą czasu warto udać się na serię zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – charakterystyka, informacje ogólne

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo bezpieczny. Całą metodę powtarza się kilkakrotnie w zależności od parametrów osoby oraz wcelowania się w fazę anagenu włosa.

Wszystko rozpoczyna się od nastawienia lasera na odpowiednią moc. W przypadku jasnej karnacji trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z czasem naświetlania. Zbyt długi czas może spowodować bolesne poparzenia i zdenerwowanie klienta. Natomiast moc lasera powinna być stosunkowo wysoka. Dzieje się to za sprawą melaniny, której u takich osób jest mniej. Melanina nagrzewa się niszcząc cebulkę włosa – dlatego mniej melaniny to mniejsze pole do manewru. Stąd ta różnica w mocy. 

Jeżeli chodzi o osoby ciemniejszej karnacji to sprawa wygląda z goła odmiennie. Czas naświetlania będzie dłuższy, ale moc lasera mniejsza. Duża ilość melaniny wystarczy do uszkodzenia cebulek włosów nawet przy mniejszej mocy lasera. 

Po zabiegu skóra jest podrażniona, a nawet obrzęknięta. W momencie chodzenia po słońcu należy zdecydowanie korzystać z kremów z wysokim filtrem, aby dodatkowo nie szkodzić skórze. Seria zabiegów pozwala na całkowite pozbycie się włosów. Dla jednej osoby może to być 4-6 zabiegów, a dla innej nawet 10.

Depilacja laserowa Warszawa Mokotów

Stolica oferuje szereg najwyższej jakości salonów zajmujących się depilacją. Warto jest korzystać z najlepszych salonów mieszczących się w dużych miastach – posiadają one wykfalifikowaną kadrę i dobrej jakości sprzęt. Najnowsze lasery mają nawet możliwość jednoczesnego chłodzenia skóry co zmniejsza niepożądane efekty jakich można doświadczyć po przeprowadzonej jednostce zabiegowej.

Zobacz również: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

Author

Comments are closed.

Pin It