Praca medyka czy lekarza wiąże się z wysiłkiem umysłowym, jak i fizycznym. Aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort pracy, konieczne jest odpowiednie ubranie oraz obuwie. Odzież medyczna dedykowana dla medyków odznacza się wysoką trwałością, ale również szerokim wyborem elementów. Warto przyjrzeć się tym ubraniom z bliska i wybrać to, które najbardziej będzie odpowiadało. 

Odzież medyczna wykonana z trwałych materiałów

Podstawowym zagadnieniem związanym z odzieżą medyczną jest dostosowanie tkanin do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Odzież medyczna powinna być jednocześnie wygodna, trwała, zapewniać swobodę ruchów. Wiele uwagi przyciągają tkaniny – są to zazwyczaj tkaniny łączone lub materiały wykonane z włókien syntetycznych. Zastosowanie włókien tego typu sprawia, że tkanina jest znacznie trwalsza, odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne, może być tez prana w wyższych temperaturach. Dodatek włókien syntetycznych sprawia, że materiały są znacznie przyjemniejsze w dotyku, delikatniejsze, a odzież medyczna nie podrażnia skóry. Istotny jest elastan i jego pochodne – dzięki niemu tkaniny nabierają pewnej rozciągliwości, zapewniają wygodę ruchów. Jaki ubrania mają do dyspozycji medycy? Przede wszystkim są to wygodne bluzy i spodnie, koszulki, ale również spódnice, sukienki czy fartuchy medyczne. 

Obuwie medyczne – wygoda i zdrowie w jednym 

Uzupełnieniem konfekcji medycznej jest obuwie medyczne – wygodne chodaki są często widziane na oddziałach czy w przychodniach. Nowoczesne chodaki medyczne zaprojektowane są z myślą o wygodzie – buty te są odpowiednio profilowane, dopasowane do stopy, wykonane z naturalnych materiałów (lite drewno, naturalna skóra). Atutem chodaków jest bez wątpienia wspieranie stóp podczas chodzenia, ale też minimalizowanie ryzyka żylaków. Niewielka sprężyna umieszczona pod piętą pozwala na amortyzowanie stóp podczas chodzenia.

Author

Comments are closed.

Pin It