Praca za granicą to dla nas dalej kusząca opcja – na wyjazd decydują się już nie tylko studenci pracujący sezonowo, ale również osoby pragnące pracować w trybie zmianowym (po kilka miesięcy) oraz szukające pełnego etatu. Rynek zachodniej Europy stoi dla nas otworem a miejsc pracy jest wiele – od prostych stanowisk, aż po miejsca pracy odpowiednie dla inżynierów czy specjalistów konkretnych dziedzin. 

Jak wygląda rozliczenie podatku z zagranicy?

Decydując się na zatrudnienie poza granicami kraju pamiętajmy o tym, że konieczne będzie rozliczenie się z danym fiskusem. Sprawy podatkowe początkowo mogą budzić nasz strach, jednak pamiętajmy, że rozliczenie podatku z zagranicy jest naszym obowiązkiem. Chcąc dobrze przygotować się do tego tematu warto skorzystać z pomocy biur podatkowych, specjalizujących się w kwestiach międzynarodowych – mówią pracownicy biura podatkowego zwrot-podatkow.pl. istotne informacje znajdziemy również na stronach internetowych konkretnych urzędów dla danego państwa. Jeśli dalej nie czujemy się na siłach na samodzielnie wypełnienie rozliczenia możemy poprosić o pomoc biura podatkowe, które zrobią to dla nas odpłatnie. 

Osoby pragnące samodzielnie rozliczyć się za granicą powinny pamiętać przede wszystkim o terminach składania zeznań podatkowych. Z pewnością pomoże fakt, że deklaracje możemy wysyłać również droga internetową, co znacząco ułatwi cały proces. Składając deklaracje w urzędzie możemy skorzystać ze stanowisk informacyjnych w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Zwrot podatku w Polsce

Jeśli zależy nam na zwrocie podatku związaną z pracą za granicą konieczne będzie złożenie dwóch deklaracji: zarówno w kraju, w którym pracowaliśmy, jak również w Polsce. Czas na zwrot podatku jest różny dla każdego kraju, może się różnić także w związku z różnymi zawodami.

Author

Comments are closed.

Pin It