Chrapanie to nie tylko uciążliwe dla otoczenia dźwięki  i niespokojny sen, ale też zagrożenie dla zdrowia osoby, która chrapie. Jest to jeden z objawów obturacyjnego bezdechu sennego, którego konsekwencje to m.in. nadciśnienie tętnicze i problemy z koncentracją w ciągu dnia. Dlatego nie należy lekceważyć problemu chrapania i poszukiwać skutecznej metody jego niwelowania, zwłaszcza że istnieją skuteczne, nieinwazyjne metody leczenia chrapania.

Czy bezinwazyjne leczenie chrapania jest możliwe?

Chrapanie jest objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardło. Niebezpieczne i zagrażające zdrowiu jest głośne, nieregularne chrapanie zakłócane wielokrotnymi przerwami w oddychaniu. W tym przypadku warto skierować się do specjalisty w celu zastosowania najlepszej metody leczenia chrapania. Najcięższe przypadki wymagają interwencji chirurgicznej, jednak w wielu sytuacjach (niepowikłanego chrapania) wystarczający może okazać się nieinwazyjny zabieg na chrapanie z użyciem lasera. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowe leczenie chrapania jest bezkrwawe, bezbolesne, niewymagające znieczulenia, a po jego wykonaniu można z powodzeniem wrócić do codziennych czynności. Oczywiście przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której lekarz ocenia, czy u danego pacjenta sprawdzi się laser, oraz czy nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania.

Na czym polega laserowe leczenie chrapania?

Specjaliści z Kliniki Miracki posługują się laserem Fotona NightLase, który został stworzony specjalnie w celu nieinwazyjnego leczenia chrapania. Działanie urządzenia opiera się na dostarczaniu szybkich impulsów do tylnej części gardła (podniebienia, łuków podniebiennych i języczka). Światło lasera podgrzewa tkankę, powodując wzmożoną produkcję kolagenu i w rezultacie usztywnienie tkanek. Kolagen to białko o strukturze „potrójnej helisy”, co oznacza, że ​​jest jak sprężyna z trzema splecionymi ze sobą nitkami. Z biegiem czasu „sprężyna” ta może stracić napięcie i poluzować się. Laserowe leczenie chrapania przywraca siłę i napięcie włókien kolagenowych.

Zastosowany w urządzeniu laser erbowo-yagowy o specjalnej długości fali stymuluje, ale nie uszkadza błony śluzowej dróg oddechowych. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Podczas zabiegu pacjent odczuwa delikatne ciepło na podniebieniu. Rekonwalescencja nie jest potrzebna.

Efekty laserowego zabiegu na chrapanie

Na skutek działania lasera zwiększa się ilość kolagenu, dzięki czemu ścianki gardła zostają usztywnione. Laserowe leczenie chrapania przywraca więc siłę i napięcie włókien kolagenowych, zapobiegając zapadaniu się tylnej części gardła i wibrowaniu tkanek podczas snu. Skuteczność zabiegu laserowego jest bardzo wysoka – w większości przypadków następuje całkowite ustąpienie problemów z oddychaniem podczas snu. Efekty są długotrwałe – mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat. W parze z leczeniem chrapania powinny iść zmiany stylu życia

  • redukcja nadwagi, 
  • ograniczenie spożycia alkoholu, 
  • rzucenie palenia, 
  • regularne pory snu,
  • odpowiednia długość snu.

Leczenie chrapania ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia. Prawidłowy, regenerujący sen powoduje, że czujemy się bardziej skoncentrowani i energiczni w ciągu dnia. Ma to również długofalowe znaczenie – skuteczne leczenie chrapania wpływa bowiem na ogólny stan zdrowia i zapobiega wielu chorobom przewlekłym.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/



Author

Comments are closed.

Pin It ear.pl n-shine-sweet.com kasa.com.pl