Komfort i wygoda nabierają w ciąży innego, nowego znaczenia. Zmieniające się ciało, rosnące piersi, brzuch, opuchnięte nogi i nieustanne uczucie ciężkości sprawiają, że kobiety poszukują takiej odzieży i bielizny, która pozwoli im poczuć się lekko, swobodnie i przyjemnie.

Jak wybrać odpowiednią bieliznę ciążową?

Ze względu na dynamicznie zmieniający się kształt ciała zakup idealnie dopasowanej bielizny ciążowej nie jest łatwym zadaniem. Warto w tym celu skorzystać z pomocy profesjonalnych sprzedawców bielizny, którzy dopasują majtki i biustonosz do naszej sylwetki. Tutaj każdy detal ma znaczenie: fiszbiny, rodzaj ramiączek w biustonoszu, wysokość majtek, rodzaj materiałów itd.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego bielizna ciążowa została wykonana. Zaleca się unikać dodatków syntetycznych włókien i bielizny barwionej chemicznie. Dla kobiet w ciąży rekomenduje się ekologiczną i organiczną bawełnę, która sprawia, że skóra oddycha i jest mniej narażona na wirusy i bakterie. Warto w tym szczególnym czasie zrezygnować z materiałów takich jak elastan czy poliester, zwłaszcza latem w okresie zwiększonej potliwości.

Biustonosz i majtki ciążowe

Biustonosz ciążowy w niczym nie przypomina seksownej bardotki czy balkonetki. Inne też jest jego zadanie: ma podtrzymywać rosnące piersi i chronić kręgosłup przed przeciążeniem. Biustonosz ciążowy powinien być pozbawiony fiszbin, które mogłyby uwierać i uciskać wrażliwą i często bolesną skórę wokół piersi. Ramiączka powinny być szersze i elastyczne, tak aby łatwiej było je regulować w miarę wzrostu piersi. Ciążowe staniki są najczęściej zabudowane, miękkie i doskonale dopasowane.

Majtki ciążowe są uszyte w technologii bezszwowej, co sprawia, że wyglądają jak druga skóra. Są pozbawione gumy, tak aby nie uciskać rosnącego brzuszka. Dodatki rozciągliwych materiałów sprawiają, że majtki dopasowują się do kształtu ciała nie powodując żadnego uczucia dyskomfortu. Majtki również są bardziej zabudowane niż stringi czy brazyliany oraz są znacznie wyższe, na próżno szukać tutaj też koronki czy woskowanych elementów.

W ciąży zdecydowanie warto zadbać o specjalną bieliznę, która sprawi, że kobieta będzie się czuła swobodnie i komfortowo cały dzień – bez uczucia uciska i ugniatania. To bardzo ważne w miarę rozwoju ciąży, która sama w sobie jest trudnym i męczącym okresem. Dlatego nie warto jej utrudniać ciasnymi figami czy biustonoszem, którego fiszbiny boleśnie wrzynają się w skórę. Dobrze dopasowana bielizna ciążowa znacząco ułatwi ten trudny czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Author

Comments are closed.

Pin It rce-reklama.pl https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu