Blockchain designer na brak zajęcia nie może narzekać. O produktach bazujących na technologii łańcucha bloków, mówi się dużo. Czy jest to tylko chwilowa moda? Czy o blockchain można mówić jako o produkcie, który zrewolucjonizuje świat? Warto poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Styczeń 2009 roku

Blockchain product development zauważalny jest już od ponad dziesięciu lat. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się tak niewinnie. Tajemniczy Satoshi Nakamoto postanowił w styczniu 2009 roku przesłać 10 bitcoinów do Hala Finneya. Od tego momentu minęło już sporo czasu. Nikt do tej pory nie dowiedział się kim jest tak naprawdę pan Nakamoto. Wiadomo jednak na czym polega już łańcuch bloków i w jakich kwestiach można go wykorzystać. Nie tylko, jeśli chodzi o wyżej wspomniane bitcoiny (i to w zdecydowanie większych ilościach), ale wiele innych coinów, czy też tokenów, itd. Blockchain product development nie ustawał i zaledwie pięć lat po tym co zrobił Nakamoto, powstała sieć Ethereum. Coś, co miało stanowić konkurencję dla BTC. Nie udało jej się zdobyć pierwszego miejsca, ale od tej pory ciągle utrzymuje solidne, drugie miejsce z ETH.

Eliminacja pośredników

Czy sieć blockchain i wszystko to, co jest z nią związane ma szanse? Oczywiście, że tak. Wydawać by się mogło, że jest to chwilowe, ale działania takich firm, jak 10clouds pokazują, że jest zupełnie inaczej. W innym bowiem wypadku ich wachlarz usługowy nie byłby tak szeroki. Na czym polega więc wyjątkowość blockchain? Całkiem możliwe, że na tym, iż doprowadza ona do eliminacji pośredników. Zlikwidowany jest jeden czynnik ludzki, który do tej pory zarządzał całą bazą danych. Wszystkie transakcje, jakie spotkać można w owym łańcuchu mają samodzielny dowód ważności. Należy również pamiętać o tym, że wszystko to co dzieje się w blockchain, jest jawne. Dla każdego uczestnika. Może taka transparentność nie zawsze jest wskazana, ale jednak w zdecydowanej większości przypadków, użytkownicy są zadowoleni z tego, co tak naprawdę otrzymują.Nowoczesny łańcuch bloków jest w stanie zapewnić także mniejszą awaryjność. Jest to możliwe dzięki temu, że mowa jest tutaj o pewnym rozproszeniu węzłów. Nawet, jeżeli dojdzie do jakiejś usterki (a zdarza się to wyjątkowo rzadko), nie wpływa to na całościowe zaburzenie systemu. Wszystko będzie można odbudować. Z tego można więc mniemać, że coraz większa liczba osób chętnie będzie podchodzić do bazowania na sieci blockchain, oferującej nowe możliwości dla świata biznesu. 

 

Author

Comments are closed.

Pin It live url iemakessupper.com https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/