Grillowane potrawy posiadają wyjątkowy smak i aromat. Aby móc cieszyć się nimi przez cały rok, warto mieć pod ręką patelnię grillową. Patelnia grillowa pozwoli na delektowanie się ulubionym aromatem smażonego mięsa czy ryby bez względu na porę roku. Dodatkowo pozwoli ona na przygotowanie dań o niższej kaloryczności. Jak to możliwe?

Jak zbudowana jest patelnia grillowa?

Funkcjonalna patelnia grillowa to element wyposażenia kuchni, który wybierany jest coraz chętniej. Nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości materiały oraz duża trwałość to tylko niektóre z licznych zalet tego produktu. Patelnie grillowe umożliwią przywołanie smaków lata bez względu na czas i porę roku, pozwalając na przygotowanie wyjątkowych dań.

Jak zbudowana jest patelnia grillowa? Patelnie grillowe posiadają zazwyczaj kwadratową powierzchnię – w ten sposób możliwe jest zmieszczenie większej ilości produktów spożywczych i grillowanie ich w jednym czasie. Dno patelni pokrywają powłoki zmniejszające ryzyko przywierania pokarmów do dna i ich przypalania. Uwagę zwraca karbowana powierzchnia dna – pozwala ona na uzyskanie charakterystycznego wzoru grilla na potrawach, ale też sprawia, że tłuszcz spływa do rowków i nie ma bezpośredniego kontaktu z przygotowywanym jedzeniem. Patelnia grillowa wyposażona jest też w profilowaną rączkę z materiału, który nie przewodzi ciepła. Oznacza to znacznie bezpieczniejsze przygotowywanie posiłków!

Jakie dania pozwoli przyrządzić patelnia grillowa?

Patelnia grillowa daje pełen wachlarz możliwości związanych z przygotowaniem wyjątkowych dań. Na patelni takiej możemy przygotować oczywiście mięsa, kiełbaski, karczek, ale też szaszłyki warzywne czy też ryby. Patelnia grillowa umożliwi również przygotowanie smażonych kolb kukurydzy, które przywołają smak późnego lata.

Author

Comments are closed.

Pin It zobacz zobacz zobacz wiecje