Czy każda osoba w swoim domu musi zamontować okna antywłamaniowe? Czy są to produkty warte swojej ceny? Takie pytania oraz wiele podobnych chodzi po głowie osobom, które bardzo poważnie zastanawiają się nad tym, czy faktycznie taka stolarka okienna jest warta zachodu.

Okna antywłamaniowe do domu

Tego typu stolarka okienna dedykowana jest do domów jednorodzinnych oraz dla osób, które mieszkają na parterze, pierwszym lub nawet drugim piętrze w bloku. Wyższe piętra leżą już na tyle wysoko, że przedostanie się do nich z ziemi może być utrudnione. Ale niższe piętra muszą jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ złodzieje znają bardzo wymyślne sposoby na przedostanie się do środka. Warto więc pomyśleć o takich oknach, które posiadają ogrom zabezpieczeń, wliczając w to chociażby specjalne klamki, czy też przezroczyste, ale solidne folie na szyby. 

Okna, których nie można rozbić

Solidne okna antywłamaniowe posiadają specjalne folie, które utrudniają zbicie. Wykonanie tego “tradycyjnymi” sposobami nie będzie wcale takie łatwe. Zasada jest prosta – im więcej pakietów szybowych i folii, tym lepsza ochrona, która nie będzie do pokonania. Aczkolwiek, nie każda stolarka okienna antywłamaniowa posiada taką folię. Warto więc upewnić się, z jakim produktem ma się dokładnie do czynienia. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie same okna będą stać na straży bezpieczeństwa domu. Warto chociażby pomyśleć o nowoczesnym systemie alarmowym, który można nawet umieścić w mieszkaniach, czy też w apartamentach. 

Author

Comments are closed.

Pin It