Niewielkie mieszkania blokowe wymuszają na nas funkcjonalną aranżację oraz zastosowanie elementów, które pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jednym z takich elementów są szafy na wymiar, które sprawią, że nasze mieszkania staną się bardziej przytulne, estetyczne i uporządkowane. Jak to możliwe?

Szafa na wymiar – jak jest tworzona?

Decydując się na szafy na wymiar przede wszystkim zastanówmy się, gdzie chcemy ją umieścić oraz jakie funkcje będzie spełniać – mówią projektanci z marki Rega Meble, która specjalizuje się w dostarczaniu mebli na wymiar w Bielsku-Białej i okolicach. Szafy na wymiar najczęściej wybierane są wtedy, kiedy w naszych mieszkaniach znajduje się wnęka lub problematyczny skos. Dzięki wiedzy i doświadczeniu projektantów i stolarzy miejsca takie zabudujemy w sposób estetyczny i dodatkowo zyskamy maksimum przestrzeni do przechowywania. 

Pierwszym krokiem jest wybranie wykonawcy i wymierzenie miejsca, gdzie szafa ma stanąć. Wraz z projektantem stworzymy wizualizację naszej szafy oraz jej wnętrza. Pamiętajmy o tym, że to my decydujemy o tym, jak szafa w środku będzie zaprojektowana – możemy wybrać ilość i rozmieszczenie półek, to, jak wysoko zabudowany będzie mebel, zadecydujemy o konkretnych systemach otwierania, wybierzemy rodzaje zawiasów i prowadnic. 

Szafy na wymiar – wybieramy materiały!

Zaletą szafy na wymiar jest fakt, że to my decydujemy o materiałach – a tych producenci i projektanci zapewnią nam bez liku. Nasza szafa może być wykonana z klasycznych desek meblowych, naturalnego drewna. Wybór oklein jest praktycznie nieograniczony: nasza szafa może być wykończona w kolorze, w bieli, w połysku, macie, satynie, ale też w dekorach imitujących naturalne drewno. Drzwi naszej szafy mogą być zdobione lustrami tworzonymi na konkretny wymiar. 

Author

Comments are closed.

Pin It Wysoki stolik do kuchni https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/