Drzwi na balkon stanowią jeden z najważniejszych elementów – w domu oraz w mieszkaniu. W jaki sposób wybrać tego rodzaju stolarkę okienną? Jakie czynniki są ważne? Czy to prawda, że okna balkonowe przesuwne pozwalają na stworzenie dużych przeszkleń?

Duże okna balkonowe przesuwne

Za pomocą tego rodzaju okien można stworzyć przeszklenia, których szerokość będzie dochodziła do 6 m. W tym przypadku należy zastosować okna z systemem HST, ponieważ tylko on będzie w stanie poradzić sobie z tak ciężką i masywną konstrukcją. Aczkolwiek podczas otwierania, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii, ciężar całego okna nie będzie przez nikogo odczuwany. W przypadku okien, których szerokość wynosi od 2 do 3 m idealnie sprawdzają się okna z systemem PSK. Każdy inwestor musi być jednak pewny tego, czy architektura jego budynku jest w stanie poradzić sobie z tak dużymi przeszkleniami. 

Szerokość światła przejścia

Wybierając okna balkonowe przesuwne, należy upewnić się, jaka jest dokładnie szerokość światła przejścia. W przypadku standardowych modeli, gdzie wielkość skrzydła drzwiowego wynosi ok. 1,6m , szerokość światła przejścia dochodzi do 1,5m. Mowa tutaj o standardowych modelach PSK. Uwaga! W przypadku modeli HST szerokość światła przejścia może dochodzić nawet do 2,9m! Jedna z najlepszych rzeczy, dzięki której do środka budynku można wpuścić naprawdę dużą ilość światła dziennego. Ma to swoje zalety, jak również wady, dlatego nie warto kierować się tylko tymi cyframi podczas wyboru drzwi na balkon. 

Author

Comments are closed.

Pin It zobacz https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz