Dobrej jakości szlifowanie jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia swojego własnego noża. Szlifowanie w ręcznych warunkach jest niesamowicie trudne i problematyczne dla nawet najbardziej profesjonalnych nożorobów, nie mówiąc już o amatorach. Jest długie, wyczerpujące i potrafi być niesamowicie nieprecyzyjne. Aby zmienić ten niepewny proces w czystą przyjemność i gwarancję wykonania perfekcyjnego wystarczy wyposażyć się w jedno urządzenie. Jest nim Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm.

Jest nim Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – stworzony dla długich ostrzy

Jig wspomagający nakładanie szlifów ma 300mm długości, więc z pewnością poradzi sobie w szlifowaniu nawet najdłuższych noży, które wykorzystywane są w różnych sektorach. Przykładowo noże japońskie do cięcia filetów rybnych typu yanagiba, są bardzo długimi nożami, które muszą być wyszlifowane z należytą precyzją. Do takich zabiegów perfekcyjnie nada się Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm.

Dodatkowy atutem tego urządzenia jest występowanie aż 80 symetrycznie rozstawionych otworów. Dzięki temu stabilizacja noża w dogodnej dla siebie pozycji jest bardzo łatwa. Niestety szlifowanie stanowi ciężki orzech do zgryzienia – łatwo przesadzić. Dlatego wraz z wyznaczeniem linii szlifu i pomocą jig-a w ustawieniu jego kąta można mieć pewność, że wykonany nóż będzie perfekcyjny w każdym calu. 

Materiał, z którego wykonany został Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest idealnie przystosowany do warunków szlifierskich. Podwyższona temperatura sprawia, że materiał mógłby się nagrzewać co utrudniłoby pracę i mogło pogorszyć parametry noża. Aluminium jest lekkie, poręczne i sprawnie oddaje ciepło będąc po prostu idealne.

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – podsumowanie

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm został stworzony z myślą o knifemakerach. Warto skorzystać z jego pomocy i ułatwić sobie codzienną pracę nad swoimi projektami rzemieślniczymi. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://adelewashere.com/wartosciowa-jazda-konna/ http://gla-missions.org/czy-jazda-konna-to-sport-dla-kazdego/ Łazienka biało-szara z drewnem