Manicure jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych w salonach urody. Ciężko jest na ulicy zobaczyć panią, która nie miałaby pomalowanych paznokci. Zadbany i schludny manicure wygląda bardzo efektownie i nadaje się na co dzień, a także na świąteczne okazje. Jedną z metod jest manicure żelowy. Na czym polega?

Metoda żelowa zdobienia paznokci – dla kogo jest polecana?

Manicure wykonany metodą żelową jest szczególnie polecany paniom, które zmagają się z łamliwymi i kruchymi paznokciami. Dzięki żelowi można dowolnie przedłużyć płytkę i nadać jej oczekiwanego kształtu.

Efekt manicure żelowego utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Wszystko zależne jest od tego, jak szybko rosną danej osobie paznokcie. Na ten zabieg powinny zdecydować się wszystkie kobiety, które chcą mieć pięknie i naturalnie wyglądające paznokcie.

Czy manicure żelowy można wykonać samodzielnie w domu?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest dość wymagająca i najlepiej pozostawić wykonanie manicure profesjonalnej manicurzystce. Do wykonania zabiegu potrzebne są specjalistyczne produkty, a także wprawa i doświadczenie.

Praktycznie w każdej większej i małej miejscowości można znaleźć salony kosmetyczne, w których wykonywany jest manicure metodą żelową. W takim miejscu można się odprężyć i oderwać od codziennych obowiązków. Jest to dobry sposób na regenerację sił i piękne, zadbane dłonie.

Manicure żelowy krok po kroku

Do wykonania manicure żelowego niezbędny jest pilniczek, primer, żel i pędzelek do jego nakładania, cleaner i lampa UV. Na początku należy przygotować płytkę i ją zmatowić. Paznokcie powinny być krótko przycięte i dokładnie spiłowane. Przed nałożeniem bazy należy użyć cleanera i odtłuścić powierzchnię. Jeśli paznokcie mają być przedłużone, to należy przykleić tipsy lub specjalny szablon.

Najpierw nakłada się bazę, którą należy utwardzić lampą UV. Kolejno nakłada się żel w trzech warstwach. Każdą z nich należy naświetlać po około 3 minuty. Nie wolno nakładać żelu grubo i należy robić to od nasady do góry. Na koniec można pomalować paznokcie lakierem hybrydowym i ozdobić niektóre paznokcie innym kolorem.

Zalety metody żelowej zdobienia paznokci

Manicure wykonany metodą żelową wygląda bardzo naturalnie. Efekty utrzymują się bardzo długo, a dodatkowo można uzupełnić braki, jeśli paznokcie odrosły.

Cały zabieg nie jest kosztowny, a podczas wizyty w salonie kosmetycznym można się zrelaksować. Dzięki manicure żelowemu nawet panie z krótkimi i łamliwymi paznokciami mogą mieć długie naturalnie wyglądające paznokcie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.

Pin It