Manicure jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych w salonach urody. Ciężko jest na ulicy zobaczyć panią, która nie miałaby pomalowanych paznokci. Zadbany i schludny manicure wygląda bardzo efektownie i nadaje się na co dzień, a także na świąteczne okazje. Jedną z metod jest manicure żelowy. Na czym polega?

Metoda żelowa zdobienia paznokci – dla kogo jest polecana?

Manicure wykonany metodą żelową jest szczególnie polecany paniom, które zmagają się z łamliwymi i kruchymi paznokciami. Dzięki żelowi można dowolnie przedłużyć płytkę i nadać jej oczekiwanego kształtu.

Efekt manicure żelowego utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Wszystko zależne jest od tego, jak szybko rosną danej osobie paznokcie. Na ten zabieg powinny zdecydować się wszystkie kobiety, które chcą mieć pięknie i naturalnie wyglądające paznokcie.

Czy manicure żelowy można wykonać samodzielnie w domu?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest dość wymagająca i najlepiej pozostawić wykonanie manicure profesjonalnej manicurzystce. Do wykonania zabiegu potrzebne są specjalistyczne produkty, a także wprawa i doświadczenie.

Praktycznie w każdej większej i małej miejscowości można znaleźć salony kosmetyczne, w których wykonywany jest manicure metodą żelową. W takim miejscu można się odprężyć i oderwać od codziennych obowiązków. Jest to dobry sposób na regenerację sił i piękne, zadbane dłonie.

Manicure żelowy krok po kroku

Do wykonania manicure żelowego niezbędny jest pilniczek, primer, żel i pędzelek do jego nakładania, cleaner i lampa UV. Na początku należy przygotować płytkę i ją zmatowić. Paznokcie powinny być krótko przycięte i dokładnie spiłowane. Przed nałożeniem bazy należy użyć cleanera i odtłuścić powierzchnię. Jeśli paznokcie mają być przedłużone, to należy przykleić tipsy lub specjalny szablon.

Najpierw nakłada się bazę, którą należy utwardzić lampą UV. Kolejno nakłada się żel w trzech warstwach. Każdą z nich należy naświetlać po około 3 minuty. Nie wolno nakładać żelu grubo i należy robić to od nasady do góry. Na koniec można pomalować paznokcie lakierem hybrydowym i ozdobić niektóre paznokcie innym kolorem.

Zalety metody żelowej zdobienia paznokci

Manicure wykonany metodą żelową wygląda bardzo naturalnie. Efekty utrzymują się bardzo długo, a dodatkowo można uzupełnić braki, jeśli paznokcie odrosły.

Cały zabieg nie jest kosztowny, a podczas wizyty w salonie kosmetycznym można się zrelaksować. Dzięki manicure żelowemu nawet panie z krótkimi i łamliwymi paznokciami mogą mieć długie naturalnie wyglądające paznokcie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.

Pin It Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Meble kuchenne jasne Kolory do salonu