Jak zmienić zwykłe wnętrza w wyjątkowe przestrzenie, które przyciągają wzrok? Z pewnością warto zaaranżować dom w stylu loftowym. Nowoczesne meble loftowe zmienią odbiór pomieszczeń i sprawią, że każde wnętrze nabierze charakteru. Jakie meble i dodatki wybrać? O czym pamiętać?

Nowoczesne meble loftowe – idealnie wpisane w stylistykę przemysłową!

Styl loftowy posiada własne, charakterystyczne cechy – z pozoru może wydawać się on surowy i bardzo minimalistyczny, kiedy jednak przyjrzymy się z bliska, zauważymy bogactwo faktur i kolorów. Stylistyka loftowa oparta jest na wnętrzach pofabrycznych – oznacza to przede wszystkim dużą przestrzeń, ale również wysokie przeszklenia, naturalne faktury ścian (cegły, beton), widoczne instalacje. Takie wnętrza robią wyjątkowe wrażenie i zapadają w pamięć. Obecnie styl loftowy z powodzeniem wykorzystać możemy we własnym domu. Pomogą w tym nowoczesne meble loftowe. Jakie produkty wybrać? Okazuje się, że bez trudu znajdziemy meble i dodatki dopasowane do każdego wnętrza!

Przede wszystkim funkcjonalność – nowoczesne meble loftowe

Najważniejszymi cechami mebli loftowych jest trwałość i funkcjonalność. nowoczesne meble loftowe tworzone są na konstrukcjach metalowych malowanych proszkowo. Oznacza to, że stelaże nie odkształcają się, nie są podatne na działanie korozji. W produkcji mebli tego typu wykorzystywane jest przede wszystkim lite drewno (dębowe, bukowe). Jasny kolor drewna doskonale komponuje się z ciemniejszymi stelażami, dając niebanalny kontrast. Szeroki wybór mebli pozwoli na wykorzystanie ich praktycznie w każdym wnętrzu: stoliki kawowe sprawdzą się w salonach i pokojach dziennych, konsole idealne wypełnią przedpokoje. W przypadku sypialni rekomenduje się wykorzystywanie stylizowanych szafek nocnych oraz lamp.

Author

Comments are closed.

Pin It