Kuchnia jest miejscem, które pozwala na rozwinięcie swoich umiejętności kulinarnych. Nawet takie osoby, które do tej pory niechętnie podchodziły do gotowania, chętniej się tym zajmują, jeżeli ich kuchnia jest dobrze przygotowana. Jak zaaranżować małą kuchnię?

Otwarta przestrzeń

Wiele aranżacji małej kuchni przewiduje się otwarcie na przestrzeń. Dzięki temu, że pozbędziemy się ściany działowej, zniknie wrażenie ciasnoty. Najczęściej kuchnia została połączona z pokojem dziennym. Dzięki temu całość pomieszczenia jest jeszcze większa, a my nie musimy czuć się w kuchni jak w małej klatce. Obecność kolejnych okien sprawi, że zarówno kuchnia, jak również pokój dzienny, będą bardziej doświetlone. Nie można również zapomnieć o tym, że dzięki temu poprawi się ciąg komunikacyjny, a my nie będziemy narzekać na to, że w kuchni mamy tak mało miejsca. 

Aranżacje małej kuchni z ciekawymi pomysłami

W małej kuchni nie zawsze możemy skorzystać z tradycyjnych rozwiązań. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o stole ustawionym pośrodku. Zamiast niego można zdecydować się na blat przykręcany do ściany, który można w kilka sekund złożyć. Ciekawą, nowoczesną propozycją wydaje się blat od stołu, który chowa się do szafek, na zasadzie szuflady. Możemy wykorzystać również barek/blat, który zostanie ustawiony na pograniczu kuchni z pokojem dziennym. Nie tylko może to być nasz blat roboczy, ale może on także stać się wygodnym stołem. Wystarczy dobrać do tego hokery, dzięki czemu znajdziemy wygodne miejsce do zjedzenia posiłku.

Author

Comments are closed.

Pin It