Przytulna kuchnia sprawia, że z wielką przyjemnością i energią podchodzimy do gotowania. Nawet osoby, które na co dzień raczej nie podejmują się takich działań, chętnie zabierają się za gotowanie, ponieważ tak działa na nich klimat całej kuchni.

Bezpieczna, przytulna kuchnia

Jak wygląda przytulna kuchnia? Klimatycznie! Każdy z nas ma oczywiście inne wyobrażenie na ten temat, ale można nieco uogólnić, jakie motywy powinny bazować w takim przytulnym pomieszczeniu. Taka kuchnia na pewno bardzo polubi motywy drewniane, które można ze spokojem przemycić na podłodze, czy też na meblach. Piękna, jasna sosna, czy też solidny, ciemny mahoń na pewno będą się efektownie prezentować. Ważną rolę odgrywa kolor. Można zdecydować się na ściany pomalowane na odcień kości słoniowej, czy też spokojnej oliwki. Osoby lubiące nieco bardziej wyrazisty akcent, mogą zdecydować się na bardzo ciekawą, szkocką kratę.

Przytulna kuchnia i jej dodatki

Przytulna kuchnia kocha dodatki, różnego rodzaju bibeloty. Stare młynki do kawy, sagany, które można wziąć z kuchni swojej babci, czy też miedziane kubki. W przypadku kubków bardzo fajną propozycją będzie zawieszenie ich na wieszakach na ścianach, dzięki czemu będą się efektownie prezentować. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że takie bibeloty wymagają częstego czyszczenia. Osoby, które tego nie lubią, zamiast takich bibelotów mogą zdecydować się na ilustracje i grafiki (np. martwa natura, zwierzęta, widoki), które są o wiele szybsze i łatwiejsze do czyszczenia.

Author

Comments are closed.

Pin It