Jazda konna to jeden z najmodniejszych sportów dzisiaj – na naukę jazdy konnej zapisywane są już kilkulatki. Warto wiedzieć, że nie ma granicy wieku dla osób zainteresowanych tym sportem – jeśli chcemy spróbować, wystarczy znaleźć odpowiednią stadninę, która prowadzi naukę jazdy i wybrać instruktora. 

Jak przygotować się do pierwszych zajęć w stadninie?

Podczas pierwszych lekcji jazdy konnej przede wszystkim dowiemy się, jak siodłać konia, czyścić zwierzę i zadbać o jego higienę po jazdach. Niezwykle istotne są ćwiczenia na padoku na lonży – w ten sposób trener podpowie nam, jaką pozycję powinniśmy przyjąć podczas jazd i będzie mógł na bieżąco poprawiać naszą sylwetkę w czasie stępa czy kłusu. Aby móc wygodnie i bezpiecznie uczestniczyć w pierwszych lekcjach konieczne jest zadbanie o odpowiedni strój. Jakie elementy stroju jeździeckiego kupić już na początku?

Spodnie jeździeckie i kask – żelazna podstawa

Aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej warto przede wszystkim zaopatrzyć się w spodnie do jazdy konnej. Bryczesy zaoferują nam topowi producenci odzieży jeździeckiej. W dostępnych modelach znajdziemy zarówno damskie i męskie, spodnie dla dzieci czy młodzieży. Zachwyci szeroki wybór kolorów i wzorów. Istotne jest to, aby spodnie były odporne na ścieranie i uszkodzenia, jak również pozwalały na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry. Na naszej głowie powinien znajdować się kask – kupując kask zadbajmy o to, aby przymierzyć kilka modeli i dopasować konkretny do swoich potrzeb. Kask nie może uwierać – ma leżeć idealnie, być dopasowany. Kaski posiadają regulowane paski, które zapinamy pod brodą – zapięcie jest konieczne, aby kask mógł skutecznie chronić nas w razie upadku z konia. Kaski wyposażone są również w niewielkie daszki chroniące przed silnym słońcem. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://beesafe.pl/porady/ile-sie-czeka-na-prawo-jazdy/ https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/