Na początku roku szkolnego większość rodziców staje przed koniecznością wykupienia dla swojego dziecka ubezpieczenia szkolnego. Okazuje się, że wybór najlepszego wariantu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jakie pytania najczęściej pojawiają się w głowach rodziców wybierających ubezpieczenie szkolne? Oto garść praktycznych informacji na temat polis przygotowanych z myślą o uczniach i przedszkolakach!

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Wbrew powszechnej opinii, rodzic nie musi podpisać umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym – ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne. Warto mieć jednak świadomość, że wysokość składki za takie ubezpieczenie jest niska, a korzyści płynące z ochrony – bardzo duże. Ponadto, każdy rodzic sam decyduje, czy wykupi ubezpieczenie zbiorowe oferowane przez szkołę, czy samodzielnie ubezpieczy dziecko we własnym zakresie. 

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Zakres ochrony zależy w dużej mierze od warunków oferowanych przez dane towarzystwo i wybrany wariant. W podstawowej wersji każde ubezpieczenie szkolne oferuje pomoc finansową w przypadku doznania przez dziecko nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała lub jego śmiercią. Co ważne, dziecko chronione jest nie tylko podczas lekcji i przerw, ale również poza szkołą – podczas zabawy z kolegami, nauki zdalnej, drogi do szkoły, a nawet wakacyjnego wyjazdu. Podstawowy wariant może być rozszerzony. 

Jak długo ważna jest polisa?

Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na dwanaście miesięcy. Oznacza to, że polisa chroni Twoją pociechę również podczas wakacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Wysokość składki uzależniona jest od wybranego wariantu polisy. Koszty ponoszone przez rodziców nie są wysokie i w większości przypadków wynoszą kilkadziesiąt złotych rocznie. 

Author

Comments are closed.

Pin It https://alfredotavares.com https://veryfine.pl https://burofluo.com