Jednym z najważniejszych elementów infrastruktury drogowej są znaki pionowe. Szczegółowe zasady umieszczania pionowych oznaczeń reguluje polskie prawo, a dokładniej: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Przepisy jasno określają, w jakich miejscach i w jakich odległościach powinny znajdować się znaki, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu ma również ich prawidłowy montaż. Nic lepiej nie unieruchomi znaku niż podstawa drogowa Nicrobase.

Niezawodna podstawa drogowa Nicrobase – zastosowanie

Podstawa drogowa Nicrobase stosowana jest do unieruchamiania pionowych oznaczeń na drodze: znaków, tablic informacyjnych, słupków, pachołków, sygnalizacji tymczasowej, ażurowych ogrodzeń. Bazy stosowane są jako stałe zabezpieczenia oraz elementy tymczasowej organizacji ruchu. Elementy wykonane są z PCV o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury i wilgoć. Bazy doskonale przylegają do podłoża, zapobiegają przekręcaniu się i przewracaniu znaków. Oznaczenie umieszczone w bazie pozostaje na swoim miejscu nawet podczas niesprzyjających warunków.

Co ważne, bazy wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe pasujące do konstrukcji większości znaków i tablic umieszczanych na drogach w Polsce.

Rodzaje baz

Bazy Nicrobase dostępne są w dwóch wariantach różniących się rozmiarem i wagą. Producent oferuje małe bazy o wymiarach 440x720x120 mm i wadze 20 kg oraz duże o wymiarach 440x880x120 mm i wadze 30 kg. Modułowa konstrukcja umożliwia łączenie ich w rozbudowane platformy o dużej stabilności dostosowanej do wielkogabarytowych tablic. Montaż znaku w bazie i łączenie części jest proste i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Rozwiązania przyjazne planecie

Każda podstawa drogowa polskiego producenta jest przyjazna środowisku naturalnemu. Do ich produkcji wykorzystywany jest zużyty materiał (a dokładniej – niepotrzebna izolacja przewodów), który zyskuje nowe życie w procesie recyklingu.

Author

Comments are closed.

Pin It