W wielu przedsiębiorstwach dba się o kwalifikacje zawodowe pracowników, ale często barierę stanowią środki finansowe. Aby firma mogła podnieść kompetencje pracowników, stworzono dofinansowania, które w całości lub części pokryją koszty związane z kursami.

Angielski dla firm z dofinansowaniem – źródła

W celu zrealizowania projektu kursu angielskiego dla firm z dofinansowaniem przedsiębiorstwo może zwrócić się o pomoc do Unii Europejskiej, państwa lub samorządu. Dofinansowanie jest skierowane do firm różnej wielkości i różnego rodzaju działalności. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od rodzaju projektu oraz jego wielkości, a także od wyznaczonych celów, jakie firma chce osiągnąć po odbyciu kursu. Czasem koszty angielskiego dla firm z dofinansowaniem w całości pokryte są ze środków Unii Europejskiej, samorządu lub państwa, a czasem przedsiębiorca musi dołożyć cześć środków finansowych.

Procedura otrzymania dofinansowania

Aby przedsiębiorstwo mogło ubiegać się o środki zewnętrzne na kurs, jego właściciel musi przygotować projekt dotyczący kursu, w którym uwzględni jego wielkość, koszty oraz określi jakie cele po kursie chce zrealizować. Następnie trzeba pobrać wniosek ze strony wojewody lub urzędu marszałkowskiego i po jego wypełnieniu złożyć w odpowiednim organie. Każdy ze złożonych wniosków rozpatrywany jest w sposób indywidualny, a na ostateczną decyzję o wysokości przyznanych środków finansowych wpływa wiele czynników.

Zalety i wady kursu języka angielskiego dla firm z dofinansowaniem

Pierwszą i najważniejszą zaletą odbycia kursu jest rozwój pracownika i jego kariery. Dzięki kursom pracownicy łatwiej mogą komunikować się z zagranicznymi klientami i kontrahentami. Dzięki podniesieniu kwalifikacji zawodowych pracowników przedsiębiorstwo buduję swoją efektywność, a pracownicy są bardziej zaangażowani w wykonywanie obowiązków. Do wad kursu angielskiego dla firm zaliczyć można wysokie koszty, dlatego, jeśli jest taka możliwość, warto postarać się o dofinansowanie. Często kursy języka angielskiego wymagają poświęcenia dużo czasu, dlatego trzeba taki kurs dokładnie dobrać do potrzeb pracowników i przedsiębiorstwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Angielski dla firm online.

Author

Comments are closed.

Pin It Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft zobacz Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu