Tymczasowe oznaczenia na drogach stosowane są najczęściej w czasie remontów dróg, ale również na czas rozbudowy węzłów komunikacyjnych czy też w przypadku kolizji i wypadków. Niezwykle ważne jest, by były one stawiane w sposób stabilny, by nie stwarzały zagrożenia dla innych użytkowników ruchu i jasno wskazywały, na co kierujący mają uważać.

Dlaczego prowadzone są remonty dróg?

Remonty dróg najczęściej prowadzone są w miejscach, gdzie asfalt jest zniszczony, pojawiają się duże koleiny czy też widoczne są dziury, które mogą utrudniać jazdę czy stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników drogi. Remonty drogowe mogą być prowadzone przez kilka dni, jak i trwać wiele miesięcy – wszystko zależy od stopnia zniszczenia nawierzchni i wymaganych robót. Na czas prac remontowych konieczne jest zaplanowanie organizacji ruchu, aby możliwe było przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są dzisiaj zwężenia, które pozwalają na utrzymanie płynności ruchu. Kiedy remonty obejmują całą drogę konieczne jest wyznaczenie objazdów.

Jakie oznaczenia stosowane są podczas remontów?

Niezwykle ważnym elementem planowania remontu dróg są oznaczenia drogowe, tablice informacyjne oraz znaki poziome i pionowe. Dzięki nim kierowcy już na kilka kilometrów wcześniej wiedzą, że mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Najczęściej stosowanymi oznaczenia są oczywiście znaki nakazujące zwolnienie prędkości pojazdu, ale także tablice informujące o zwężeniach czy objazdach. Drogowcy mogą również wykorzystać znaki poziome czyli linie malowane na jezdni – najczęściej w tej sposób wyznaczany jest alternatywy pas ruchu, malowany kolorem żółtym.

Jak mocowane są znaki ostrzegawcze na drodze?

By możliwe było zastosowanie znaków, konieczne jest wybranie podstaw pod znaki drogowe. Podstawa drogowa Nicrobase jest jedną z chętniej stosowanych – podstawa ta odznacza się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV. Podstawy Nicrobase tworzone są z PCV pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu możliwe jest wspieranie środowiska naturalnego. Atutem podstaw tego producenta jest możliwość wyboru podstawy o wadze 20 lub 30kg. Podstawy drogowe Nicrobase posiadają uniwersalne otwory montażowe, więc możliwe jest osadzenie na nich praktycznie wszystkich znaków i tablic informacyjnych. Atutem jest również modułowa budowa, która pozwala na łączenie podstaw ze sobą.

Author

Comments are closed.

Pin It https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ iw.pl .pl