Od wielu lat samochody sprowadzane z Niemiec cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Samochody takie są zadbane, posiadają niewielki przebieg, nierzadko są to również modele, których próżno szukać na polskim rynku. Zanim jednak wyjedziemy na polskie drogi świeżo zakupionym samochodem, warto wiedzieć, czy możliwa jest jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem?

Jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem – przydatne informacje

Niemieckie samochody kojarzone są z niezawodnością, doskonałymi parametrami technicznymi, ale też ze świetnym designem. Nie powinno więc dziwić, że są jednymi z najchętniej wybieranych przez Polaków. Sprowadzenie samochodu z Niemiec nie jest trudne – możemy samodzielnie poszukać wybranego modelu i kupić bezpośrednio u sprzedawcy, lub też powierzyć to zadanie komisom samochodowym. Zakup samochodu z Niemiec nie różni się niczym do zakupu samochodu w każdym innym kraju UE. Podczas rejestracji istotne jest okazanie nie tylko dowodu rejestracyjnego czy tablic, ale też dokumentu potwierdzającego opłacenie akcyzy. Pamiętajmy również o badaniach technicznych oraz ubezpieczeniu pojazdu! Osoby rozważające zakup samochodu z Niemiec często zastanawiają się, czy możliwa jest jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem? Tu warto znać przepisy!

Dlaczego jada na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem jest ograniczona czasowo?

Polskie przepisy jasno wskazują, że każdy kupujący samochód poza granicami Polski ma 30 dni na jego przerejestrowanie. Oznacza to, że jazda na niemieckich tablicach z polskim ubezpieczeniem możliwa jest wyłącznie krótkoterminowo, na czas załatwiania formalności związanych z zarejestrowaniem samochodu. Krótkoterminowe OC jest wystawiane w bardzo konkretnych sytuacjach: właśnie na potrzeby rejestracji, ale też dla posiadaczy samochodów zabytkowych.

Author

Comments are closed.

Pin It Stolik nocny z półką w stylu loft https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ -link.com