Zakup stroju kąpielowego powinien zostać dokładnie przemyślany – na rynku istnieje wiele modeli i krojów, które odpowiadają na zupełnie różne potrzeby, kostium kąpielowy powinien być więc zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Który strój kąpielowy wybrać?

Przy wyborze stroju kąpielowego musimy kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Wybrany przez nas kostium kąpielowy powinien być zarówno wygodny, jak i estetyczny, tak abyśmy mogli czuć się w nim swobodnie i pewnie.

Kupując strój kąpielowy warto zdecydować się na odpowiedni typ danego kostiumu. Sportowe stroje kąpielowe jednoczęściowe to idealne rozwiązanie na basen – kostium tego typu zapewni wygodę i umożliwi swobodne pływanie czy wykonywanie ćwiczeń aerobiku wodnego.

Kostiumy dwuczęściowe o nieco bardziej luźnym fasonie to z kolei idealne rozwiązanie na plażę. Mocno wycięte bikini pozwoli na uzyskanie pięknej i równomiernej opalenizny.

Typy bikini – najpopularniejsze rodzaje biustonosza

Pośród kostiumów dwuczęściowych można wyróżnić bardzo wiele rodzajów biustonoszy, które różnią się nie tylko krojem, ale także poziomem podtrzymywania biustu. Do jednych z najczęściej wybieranych typów bikini możemy zaliczyć:

  • bikini trójkątne – jeden z najczęściej wybieranych wariantów. W bikini trójkątnym biustonosz uszyty jest z dwóch trójkątnych kawałków materiału, połączonych ze sobą przy pomocy cienkich sznureczków. Bikini trójkątne nie jest polecane posiadaczkom dużego biustu – biustonosz tego typu nie zapewni wystarczającego podtrzymania obfitego biustu,
  • bikini balkonetka – balkonetka to typ bikini, który do złudzenia przypomina tradycyjny biustonosz. Dzięki usztywnieniom i fiszbinom sprawdzi się nawet przy dużym biuście.

Najpopularniejsze kroje dołów od bikini

Podobnie jak w przypadku góry od bikini, także i dół strojów kąpielowych może zostać idealnie dopasowany zarówno do naszych potrzeb, jak i typu naszej sylwetki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli dołu od bikini, pośród których możemy wyróżnić między innymi:

  • dół od bikini o klasycznym kroju – najczęściej występuje jako dwa trójkąty wiązane na biodrach. Ten typ stroju doskonale wydłuża nogi. Stroje kąpielowe o klasycznym kroju dołu są polecane w szczególności posiadaczkom płaskiego brzucha – bikini o klasycznym kroju może bowiem podkreślać fałdki,
  • klasyczne figi z wysokim stanem – to model, który sprawdzi się w przypadku nieco bardziej wystającego brzucha – figi tego typu nie tylko spłaszczą brzuch, ale także odpowiednio go podtrzymają.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Author

Comments are closed.

Pin It