Pojazdy terenowe mogą służyć do pracy, ale też do rozrywki. Niezależnie w jakim celu użytkujemy quada to jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie opony quadowe, nie będzie to w stu procentach efektywne. Najważniejszym parametrem na jaki należy zwracać uwagę przy wyborze opon do quada jest ich rozmiar. Źle dobrane opony quadowe mogą skutkować obniżeniem satysfakcji użytkowania. Pełną ofertę opon, w tym opony quadowe, można znaleźć na stronie sklepu internetowego oponyprzez.net

Jakie opony do quada?

Quady mogą znaleźć szerokie zastosowanie w wielu miejscach i branżach. Wszystko zależy od preferencji i potrzeb, czy quad będzie służył jako narzędzie pracy czy może jako rekreacja. Opony quadowe występują w wielu odsłonach, przystosowanych do jazdy po łąkach, bagnach czy torach wyścigowych. Do najpopularniejszych należą również opony szosowe do quada. Niezależnie jednak od rodzaju, na który się zdecydujemy, warto poświęcić chwilę na dopasowanie rozmiaru do posiadanych felg oraz wersji pojazdu.

Zimowe opony quadowe

Opony do quada w większości radzą sobie w suchych warunkach. Większe problemy pojawiają się przy okazji chęci pojeżdżenia w śniegu podczas zimy. Wtedy typowe opony quadowe mogą nie zdać egzaminu. Konstrukcje bieżnika opon do quadów na zimę łączą w sobie cechy modeli uniwersalnych i błotnych. Posiadają także nieco szerszą budowę bieżnika, o większych odstępach między blokami. Usprawnia to oczyszczanie ogumienia ze śniegu w trakcie obrotu.

Opony quadowe – jak dobrać rozmiar?

Opony quadowe to opony specjalne do zadań specjalnych na wyjątkowo trudny teren, przeznaczone są do dynamicznej jazdy. W takiej sytuacji opony quadowe o idealnie dopasowanym rozmiarze to wyposażenie obowiązkowe każdego motocyklisty. W przeciwnym razie ryzykujemy nie tylko utratą części mocy silnika, ale także kładziemy na szali bezpieczeństwo przejazdu. Eksperci na ogół zalecają stosowanie wymiarów homologowanych, czyli wskazanych przez producenta pojazdu. W przypadku opon dedykowanych do quadów sportowych mamy do czynienia z dwoma rozmiarami zależnymi od osi pojazdu. Na przedniej osi zakładamy węższe opony quadowe o większej średnicy, natomiast z tyłu lepiej sprawdzą się szersze opony o mniejszym rozmiarze calowym. Quady sportowe posiadają zazwyczaj napęd na tylną oś i w tym przypadku nie musimy pilnować tej samej wysokości opon.

popularne zamienniki:

przód (najczęściej rozmiar fabryczny to 21×7-10) możemy zastosować rozmiar np. 22×7-10, 23×7-10,

 

tył (najczęściej rozmiar fabryczny to 20×10-9) możemy zastosować rozmiar np. 20×11-9, 22×11-9, 22-12-10.

Author

Comments are closed.

Pin It https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz wiecje