Ciąża to specyficzny okres w życiu kobiety, podczas którego zmienia się fizjonomia ciała oraz potrzeby przyszłej mamy. Warto, by kobieta zaopatrzyła się w bieliznę ciążową, szczególnie jej błogosławiony stan daje się we znaki, czyli w II i III trymestrze. Taka bielizna może ułatwić kobiecie codzienne funkcjonowanie i uchroni przed „wpadkami”.

Dlaczego bielizna ciążowa jest potrzebna?

Bielizna ciążowa jest dobrym zakupem, ponieważ zapewnia wygodę przyszłej mamie, a także przydaje się tuż po porodzie. Biustonosze nie posiadają wpijających się w ciało fiszbinów, jednak dobrze podtrzymują powiększający się biust zapobiegając bólowi kręgosłupa. Zazwyczaj miseczki są odpinane, dzięki czemu staniki ciążowe mogą okazać się niezastąpione podczas karmienia. Dodatkowo można w nie włożyć wkładki laktacyjne, zapobiegające wpadkom z przeciekaniem pokarmu – chyba każda młoda mama doskonale wie, o czym mowa.

Zarówno biustonosze, jak i pozostała część ciążowej bielizny dają wygodę noszenia kobiecie, nie uciskają i nie powodują dyskomfortu. Odpowiednio dobrana bielizna zapewnia ciepło również podczas chłodnych zim, szczególnie jeśli kobieta wybierze wysokie figi. Pończochy i rajstopy uciskowe zapobiegają obrzękom i żylakom w ciąży, które bardzo często męczą przyszłe mamy. Warto jednak pamiętać o tym, że ciężarne powinny wybierać bieliznę specjalnie dedykowaną do ich stanu.

Jaką bieliznę wybierać na czas ciąży?

W ciąży bielizna powinna być specjalnie dobrana – nie może być wykonana z materiału o właściwościach ściągających, które wrzynają się w ciało lub mocno je uciskają. Ciasne ściągacze pończoch czy podkolanówek są zakazane. Najwygodniejsza jest bielizna gładka, bez haftów czy innych ozdób, które mogą uwierać podczas noszenia bielizny ciążowej.

Warto zwracać uwagę także na materiał wykonania – bielizna ciążowa powinna przepuszczać powietrze, a więc najlepszym wyborem jest bawełna. Sprawdzają się również włókna bambusa czy jedwab. Ważne, by bielizna była wykonana z naturalnych materiałów, które są przewiewne oraz nie powodują reakcji alergicznych.

Gdzie kupować bieliznę?

Bielizna na czas ciąży może zostać kupiona w sklepach z akcesoriami dla przyszłych mam lub w sklepach z bielizną, które oferują podobny asortyment. Sprzedaż prowadzą również sklepy internetowe.

Najlepiej kupować bieliznę, którą można przymierzyć do ciała lub która ma możliwość regulacji. Ciało kobiety podczas ciąży się zmienia, dlatego też nie warto kupować bielizny na zapas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Author

Comments are closed.

Pin It https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft https://beesafe.pl/kontakt/