Ubezpieczenie OC to jedna z najczęściej sprzedawanych polis ubezpieczeniowych w Polsce. Nie powinno to dziwić – po polskich drogach porusza się coraz większa ilość samochodów. Czym jest ubezpieczenie OC? W jakiej cenie można je kupić? Co wpływa na finalną cenę ubezpieczenia tego typu?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego: zarówno samochodu osobowego, jak i ciągnika, motocykla czy quada. Ubezpieczenie OC jest polisą chroniącą interesy innych użytkowników drogi. W praktyce oznacza to, ze gdy właściciel polisy spowoduje kolizję lub wypadek, to właśnie jego polisa pokryje szkody wyrządzone na drodze. Ubezpieczenie OC nie ma stałej ceny – kwota rocznej składki wyliczana jest na podstawie wielu zmiennych. Wysokość polisy zależy przede wszystkim od wieku samochodu, jego marki, ale też pojemności silnika. Tworząc ofertę ubezpieczeniową, ubezpieczyciel bierze też pod uwagę wiek posiadacza pojazdu oraz zniżki, które zdobył on wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy. Okazuje się, że również jednorazowa płatność za polisę na rok z góry daje kilka procent upustu na ten produkt. Jeśli dojdzie do stłuczki z winy posiadacza polisy, automatycznie traci on zniżki, a kolejna polisa jest droższa.

Ile ważne jest ubezpieczenie OC?

Najczęściej kupowane ubezpieczenie OC jest ważne przez rok. Warto pamiętać, by zachować ciągłość ubezpieczenia – w ten sposób unikniemy sytuacji w której samochód jest przez kilka dni nieubezpieczony. Może to skutkować poważnymi karami finansowymi oraz koniecznością zapłacenia za szkody wyrządzone na drodze z własnej kieszeni. Istnieje możliwość zapłacenia za ubezpieczenie OC w ratach! Wysokość składki można obliczyć przy pomocy dedykowanego kalkulatora ubezpieczeniowego.

Author

Comments are closed.

Pin It ldwideracewalking.com uliffeart.org Stolik nocny z półką w stylu loft