Rozszerzone naczynka mają to do siebie, że szybko się rozrastają i zajmują coraz większe fragmenty skóry. Sięgając po kosmetyki do cery naczynkowej, możemy jedynie spowolnić ten proces i zmniejszyć ryzyko powstawania kolejnych „pajączków”. Istnieją skuteczniejsze metody usuwania zmian naczyniowych i należy do nich laseroterapia. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe zamykanie naczynek i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek polega na zastosowaniu wiązki światła o odpowiedniej długości fali, która pochłaniana jest przez hemoglobinę zawartą w leczonym naczyniu krwionośnych. Na skutek tego powstaje energia cieplna, która powoduje koagulację zawartości naczynka i jego zamknięcie. Uszkodzona struktura ulega wchłonięciu i usuwana jest z organizmu w ciągu kilku tygodni. Różnicę w wyglądzie skóry widać już w chwili opuszczenia gabinetu, jednak na optymalne rezultaty trzeba poczekać nawet kilkadziesiąt dni.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla Poznań, przed zabiegiem Pacjent zakłada na oczy specjalne okulary, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem laserowym. Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga znieczulenia. Skóra w trakcie laseroterapii chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, co zwiększa komfort zabiegu. Zamykanie naczynek trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od zaawansowania zmian.

Gdzie wykonać zabieg laserowy na naczynka?

Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek odbywa się konsultacja, której celem jest dokładne obejrzenie zmian przez specjalistę, wykluczenie przeciwwskazań oraz omówienie efektów możliwych do uzyskania. Specjalista musi też ocenić, ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty – decyzja na temat liczby zabiegów podejmowana jest często dopiero po przeprowadzeniu pierwszej sesji, kiedy widać, jak skóra pacjenta reaguje na laser.

Na laserowe zamykanie naczynek należy wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie tego rodzaju zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy – listę zaufanych klinik znajdziesz na tym blogu o medycynie estetycznej. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg wiąże się z większym poczuciem bezpieczeństwa i możliwością uzyskania najlepszych rezultatów.

Czy laser usuwa naczynka na zawsze?

Zaletą laserowego zamykania naczynek są jego natychmiastowe i widoczne rezultaty. Już po jednym zabiegu można całkowicie pozbyć się szpecących „pajączków”. Niestety zmiany te mają tendencję do nawrotów, zwłaszcza gdy istnieją ku temu sprzyjające warunki, np. nadmierna ekspozycja skóry na słońce czy częste korzystanie z sauny. Dlatego po laserowym usunięciu naczynek należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Należy przede wszystkim zadbać o ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza w ciągu kilku tygodni po zabiegu laserowym. Warto na co dzień stosować filtr UV, nawet w pochmurne dni. Osoby, które mają tendencje do rozszerzania się naczyń krwionośnych, powinny ograniczyć: gorące kąpiele, gruboziarniste peelingi i inne intensywne zabiegi na twarz, korzystanie z solarium, picie alkoholu i kawy, spożywanie pikantnych potraw.

Author

Comments are closed.

Pin It https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/ iemakessupper.com